Efeserne-3

(Norsk Bibel AS 2016)

切换到福音影视网-新版圣经

  • 1 Derfor bøyer jeg mine knær, jeg, Paulus, som er blitt Jesu Kristi fange for deres skyld, dere hedninger -
  • 2 så sant dere har hørt om husholderoppdraget med Guds nåde, det som er gitt meg for dere.
  • 3 Ved åpenbaring har han kunngjort for meg mysteriet, slik jeg ovenfor har skrevet med få ord.
  • 4 Når dere leser det, vil dere kjenne min innsikt i Kristus-mysteriet.
  • 5 Det var ikke i tidligere tidsaldre gjort kjent for menneskenes barn slik som den nå er blitt åpenbart for hans hellige apostler og profeter ved Ånden:
  • 6 At hedningene er medarvinger, de hører med til legemet, og de har del i løftet i Kristus Jesus ved evangeliet.
  • 7 For dette evangelium er jeg blitt tjener i kraft av den Guds nådes gave som er gitt meg ved virksomheten av hans kraft.
  • 8 Til meg, den minste av alle de hellige, ble den nåde gitt å forkynne hedningene evangeliet om Kristi uransakelige rikdom,
  • 9 og å opplyse alle om hvordan husholdningen er med dette mysteriet som har vært skjult fra evige tider i Gud, han som skapte alt ved Jesus Kristus.
  • 10 Slik skulle Guds mangfoldige visdom nå gjennom menigheten bli kunngjort for maktene og myndighetene i himmelen.
  • 11 Dette var hans forsett fra evige tider, som han fullførte i Kristus Jesus, vår Herre.
  • 12 I ham har vi frimodighet, og ved troen på ham har vi adgang med tillit.
  • 13 Derfor ber jeg at dere ikke må tape motet på grunn av de trengslene jeg lider for deres skyld. De er jo en ære for dere!
  • 14 Derfor bøyer jeg da mine knær for Faderen,
  • 15 han som er den rette far for alt som kalles barn i himmelen og på jorden.
  • 16 Jeg ber om at han etter sin herlighets rikdom, ved sin Ånd må gi dere å styrkes med kraft i det indre menneske,
  • 17 at Kristus må bo ved troen i deres hjerter, for at dere, rotfestet og grunnfestet i kjærlighet,
  • 18 sammen med alle de hellige kan være i stand til å fatte hva bredde og lengde, høyde og dybde her er,
  • 19 og at dere må kjenne Kristi kjærlighet, som overgår all kunnskap, så dere kan bli fylt til hele Guds fylde.
  • 20 Men ham som kan gjøre mer enn alt, langt ut over det vi ber eller forstår, etter den kraften som er virksom i oss -
  • 21 ham være ære i menigheten og i Kristus Jesus, gjennom alle slekter i alle evigheter! Amen.
回到本卷目录 回到本版本目录 回到首页